5/2017 rozšíření systému vakuových desek

publikováno:

Květen 2017 | WITTE- Rozšíření systému vakuových desek se zářezy

Novinkou je rozšíření nabídky a možností aplikace vakuového upínání na vakuové desky se zářezy, které tak představují systém nových modulárních upínacích desek.

Známá a osvědčená řada vakuových upínacích desek je znovu vylepšena. Upínací plochy těchto desek je možno za pár okamžiků zvětšit jednoduchým složením desek shodného typu na požadovanou velikost.    

Koncept modulárního skládání těchto vakuových upínacích desek, které se vyrábějí ve velikostech  200x300mm, 300x400mm a 400x600mm, dovolují zvětšení upínací plochy v obou směrech.  

Takže z formátu 200x300mm je možno sestavit upínací plochu o velikosti 200x600mm nebo 300x400mm. Při potřebě větších upínacích ploch je možné sestavovat vždy násobky výchozího formátu.  

Spojovací elementy, které fungují jako rychlospojky, jsou součástí dodávky. K dodávce patří i upínací prostředky pro připevnění na stůl stroje, spirálové hadice pro připojení k vakuovému agregátu, nářadí pro obsluhu při montáži záslepek, adaptér na desku/Plattenadapter a jedna standadní gumová podložka.

Použití adaptérových podložek ze speciální gumové směsi nabízí další možnosti při obrábění, protože nasazení těchto „gumových“ podložek napomáhá větší přesnosti zpracování obrobků.  

Takto je možno z výchozího formátu přířezu, který může mít velikost upínací desky, dosáhnout vyfrézování podstatně menších obrobků. Při vhodné frézovací strategii je tak možno dosáhnout výroby obrobků o velikosti několika čtverečních centimetrů.